ANARUK - Chłopiec z Grenlandii (AudioBook Mp3) - Lektury szkolne

Audiobooki Online to serwis gdzie znajdziesz możliwość posłuchania najlepszych ksiażek audio (audiobooków), przez Internet bez wychodzenia z domu.

Dodatkowo otrzymasz linki do stron gdzie szybko i legalnie pobierzesz pełne wersje audiobooków w najlepszych cenach i bez kosztów przesyłki.

Słuchaj Książek Audio Mp3
Kupuj i zamawiaj Online...
Audiobooki Online - Książki Audio Mp3

ANARUK - Chłopiec z Grenlandii (AudioBook Mp3) - Lektury szkolne

ANARUK - Chłopiec z Grenlandii - Czesław Centkiewicz... Książka audio opowiada o mieszkańcach Grenlandii – Eskimosach. Bohaterem utworu jest mały Eskimos o imieniu Anaruk, który od dzieciństwa uczy się ciężkiej pracy myśliwego i życia w warunkach polarnych.

Kliknij na okładce audiobooka - Anaruk - Chłopiec z Grenlandii aby powiększyć

Opis Książki Audio (AudioBooka Mp3):
 
Bohaterem książki Anaruk Chłopiec z Grenlandii jest 12 letni chłopiec mieszkający na największej wyspie świata - Grenlandii. Grenlandia pokryta jest lodem grubości 12 km, który nigdy nie topnieje. Panuje tam klimat polarny - mroźny i surowy. Nie mamy tam czterech pór roku lecz tylko dwie: długa zima, podczas której panuje noc polarna rozjaśniana tylko zorzą polarną i krótkie lato, podczas którego panuje dzień polarny.

Tugto - ojciec Anaruka uczy go jak polować na foki, jak przechowywać żywność, wykonywać i naprawiać broń, jak radzić sobie w tak trudnych warunkach w jakich przyszło im żyć. Chłopiec jest pilnym i zdolnym uczniem ale nie zawsze posłusznym. Poznajemy jego przygodę, kiedy to bez pytania wybrał się ze swoim kolegą Omialikiem na polowanie na foki. Ta wyprawa omal nie zakończyła się tragicznie dla niego. Wiele męstwa i bohaterstwa wykazał ratując swego ojca przed atakiembiałego niedźwiedzia. Czytając tę książkę poznajemy zwyczaje i zajęcia Eskimosów. To bardzo życzliwi i przyjacielscy ludzie. Nawet ich kłótnie są pozbawione agresji i polegają na wymyślaniu na siebie śmiesznych piosenek. Nie znają słowa "kradzież". Ich domy są zawsze otwarte. Strudzony wędrowiec może w nich wypocząć, coś zjeść a nawet mieszkać tak długo jak potrzebuje. Dzieci eskimoskie nie lubią czekolady. Dla nich przysmak to zupa z kości, kopyt i rogów gotowana przez kilka dni przez wszystkich mieszkańców wioski. Smakuje im też bardzo - mydło. Kobiety eskimoskie zajmują się domem. Są bardzo pracowite- suszą mięso, wyprawiają skóry przeżuwając je własnymi zębami, szyją odzież kościanymi igłami. Bardzo kochają swoje dzieci i pozwalają im na beztroską zabawę. Eskimosi nie potrafią pływać. Poruszają się po wodzie w skórzanych kajakach, które szczelnie przylegają do ich ciała, zabezpieczając przed przemoczeniem. To bardzo dzielni i dobrzy ludzie.

Anaruk chłopiec z Grenlandii
to książka dla dzieci, którą warto przeczytać lub posłuchać na Mp3. - Źródło: http://pl.shvoong.com/books/479755-anaruk-ch%C5%82opiec-grenlandii/#ixzz1nb7K6GlL

Czyta - Artur Pontek
Wydawca - Nasza Księgarnia - wszystkie audioBooki (zobacz)

Posłuchaj AudioBooka: Anaruk - Chłopiec z Grenlandii.


Pobierz Pełną wersję Audiobooka:
ANARUK - Chłopiec z Grenlandii - AudioBook (pobierz)

Książkę audio mp3 dla dzieci i młodzieży autorstwa Czesława Centkiewicza o przygodach małego chłopca z Grenlandii możesz już teraz legalnie pobrać na swój komputer bez wychodzenia z domu w 3 minuty na powyższej stronie z gwarancją najniższej ceny!

Zobacz i pobierz również inne lektury szkolne dla dzieci na Mp3. 3 komentarze :

Aleksandra pisze...

Bardzo sympatyczna książka - słucha się bardzo przyjemnie.

Anonimowy pisze...

Czy aby odsłuchać trzeba sie logować ?

Grzegorz (Książki Mp3) pisze...

Pełna wersja jest do pobrania na stronie, do kórej prowadzi link pod nagraniem. Tam po zrealizowaniu zamówienia pliki mp3 z audiobookiem pobierzesz prosto na swój komputer i uruchomisz w dowolnym odtwarzaczu,

Prześlij komentarz
Zobacz również inne audiobooki (książki audio) 
do pobrania: Klikając tutaj.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Najpopularniejsze AudioBooki


Nauka Angielskiego w Domu - uczysz się angielskiego? Zobacz w jaki sposób szybko i samodzielnie uczyć się języka w domu przez Internet.