QUO VADIS AUDIOBOOK MP3 - Henryk Sienkiewicz (pobierz)

Audiobooki Online to serwis gdzie znajdziesz możliwość posłuchania najlepszych ksiażek audio (audiobooków), przez Internet bez wychodzenia z domu.

Dodatkowo otrzymasz linki do stron gdzie szybko i legalnie pobierzesz pełne wersje audiobooków w najlepszych cenach i bez kosztów przesyłki.

Słuchaj Książek Audio Mp3
Kupuj i zamawiaj Online...
Audiobooki Online - Książki Audio Mp3

QUO VADIS AUDIOBOOK MP3 - Henryk Sienkiewicz (pobierz)

AUDIOBOOK - QUO VADIS - Henryk Sienkiewicz

„Quo vadis” to powieść Henryka Sienkiewicza napisana w 1896 r. Została ona wielokrotnie filmowana. Opowiada o narodzinach chrześcijańskiego świata. Jednak głównym wątkiem książki audio Quo Vadis jest miłość możnego Rzymianina Winicjusza do Chrześcijanki Ligi. Na tej stronie posłuchasz za darmo fragmentu audiobooka Quo Vadis w znakomitej interpretacji Wiktora Zborowskiego oraz znajdziesz link do pobrania legalnej pełnej wersji tego audiobooka, która bardzo przyda Ci się w opanowaniu treści lektury szkolnej do szkoły na zaliczenie lub test.
.
QUO VADIS Audiobook MP3 - okładka

Okładka Audiobooka: QUO VADIS - Henryk Sienkiewicz


Quo Vadis - opis lektury (audiobooka)

Treść książki audio: (Quo Vadis Streszczenie): Głównym wątkiem powieści jest miłość Winicjusza i Ligii. Należą oni do dwóch odrębnych światów: Winicjusz jest patrycjuszem rzymskim, Ligia zakładniczką pochodzącą z barbarzyńskiego plemienia Ligów, a także chrześcijanką. Wątek miłosny posiada liczne zwroty akcji: ucieczkę Ligii, jej poszukiwania przez Winicjusza, próbę porwania, przemianę Winicjusza i przyjęcie przez niego chrztu, wreszcie uwięzienie i cudowne ocalenie na arenie. Historyczny wątek powieści skupia się na osobie rzymskiego cezara Nerona, a także na prześladowaniach i szerzeniu się wiary chrześcijańskiej. Istotną dla utworu postacią jest Petroniusz – rzymski patrycjusz, bliski doradca Nerona, wyrocznia smaku i elegancji będący symbolem odchodzącej kultury antycznej. Balansujący na krawędzi życia i śmierci, krytykuje pomysł Cezara i przegrywa. Tak jak zaczął, kończy akcję umierając samobójczo w ramionach ukochanej Eunice.

Najbardziej tragiczną i jednocześnie komiczną postacią jest Chilon Chilonides. Nie ma zasad moralnych i jest gotów sprzedać niewinnego. Jednak i w nim zachodzi poważna zmiana, na końcu umiera na krzyżu w obronie tych, których wydał – chrześcijan. Punkt kulminacyjny stanowi walka Ursusa z turem. Pokonanie zwierza oznacza szczęśliwe zakończenie. Odtąd Ligia, Winicjusz i Ursus są pod opieką ludu rzymskiego. Ten moment symbolizuje także odwrót sympatii Rzymian od Nerona i zwrócenie się ku chrześcijanom.


Henryk Sienkiewicz - Autor powieści Quo Vadis (biografia)

Henryk Sienkiewicz - Powieściopisarz, nowelista, dziennikarz, publicysta. Pierwszy polski laureat literackiej Nagrody Nobla, wielbiony przez pokolenia rodaków za budzenie poczucia narodowej wspólnoty i patriotycznego ducha. Urodził się 5 maja 1846 roku w Woli Okrzejskiej na Podlasiu, zmarł 15 listopada 1916 roku w Vevey w Szwajcarii.


AUDIOBOOK QUO VADIS (Książka Audio MP3) - szczegóły

Tytuł książki Audio: Quo Vadis
Autor: Henryk Sienkiewicz  
Lektor: Wiktor Zborowski  
Data wydania: 01.03.2018
Język publikacji: polski
Długość nagrania: 28 godziny 43 minuty
Wydawca: Aleksandria
ISBN: 9788395023811

Kategoria: Lektury Szkolne MP3 (zobacz więcej)


Audiobook Quo Vadis - posłuchaj online za darmo 

Poniżej możesz zupełnie za darmo posłuchać obszernego darmowego fragmentu audiobooka Quo Vadis na YouTube, a następnie zdecydować o pobraniu jego pełnej wersji z szybkiego serwera księgarni, prosto na swój komputer lub telefon aby móc słuchać go w każdej wolnej chwili lub np. podczas drogi do szkoły.Quo Vadis - pobierz całość audiobooka (download) 

Jeśli chcesz wygodnie słuchać pełnej wersji (całej książki audio) to możesz ją szybko i legalnie pobrać zamawiając audiobooka Quo Vadis na stronie księgarni (w najlepszej cenie, bez kosztów przesyłki) klikając na link poniżej:

QUO VADIS AUDIOBOOK MP3 (zamów i pobierz)

Wspieramy tylko legalne wersje książek audio. Pobierając audiobooka poprzez powyższy link masz pewność że otrzymasz w pełni legalną wersję mp3 (nie z chomikuj lub torrentów), która nie łamie praw autorskich autorów oraz wydawców. Bądź bezpieczny - Słuchaj tylko legalnych audiobooków.0 komentarze :

Prześlij komentarz
Zobacz również inne audiobooki (książki audio) 
do pobrania: Klikając tutaj.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Najpopularniejsze AudioBooki


Nauka Angielskiego w Domu - uczysz się angielskiego? Zobacz w jaki sposób szybko i samodzielnie uczyć się języka w domu przez Internet.